MHP 'Lİ BELEDİYELERE BASKI

2010-03-26 13:03:00

 

 

MHP'li Belediyeler üzerinde baskı kuruluyor


2010-03-24 12:27:50
 

MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, AKP İktidarı'nın MHP'li Belediyeler üzerinde baskı kurduğunu ileri sürdü.

 
Erdemli Belediye Başkanını ziyaret eden MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, AKP İktidarı'nın özellikle MHP'li Belediyeler üzerinde baskı kurduğunu bu baskının ise zulme dönüştüğünü ileri sürerek, " Belediye başkanlarının çalışmasını engelleyeceğiz diye, gösterilen gayret, esnafa işkenceye dönüşmüştür. Erdemli halkına zulme dönüşmüştür. Bunu yerinde görüp tespit etmek ve bu anlamda esnafı dinlemek için 4 milletvekili arkadaşımla buradayız " dedi.

" AKP iktidarının yolun sonuna geldikçe ceberutlaşmaktadır " diyen Şandır, " İktidarın uygulamaları hukuk dışı ve adalet duygusunu, adalete olan güvenini sarsacak boyuta ulaşmaktadır. Bunu halkımıza karşı saygısızlık, haksızlık ve hakaret olarak görmekteyiz. Kamu görevlilerini de buradan uyarmaktayız. İktidarın baskısı ile hukuk dışı yollarla, belediyelerin çalışmalarını engellemeye ve yönde iktidara yaranmaya çalışan tüm kamu görevlilerini buradan uyarıyoruz " diye konuştu.

Şandır; " Kamu görevlileri kamunun görevlileridir, iktidarın değil . Hukuk içerisinde kalarak, hizmeti engellememek gibi bir görevleri bulunuyor. MHP'li belediyeler üzerinde uygulanan bu baskı, halka karşı uygulanan bir baskıdır. Bunun kabul edebilmemiz mümkün değil, bunun hesabı bir gün gelip sorulacaktır. Bunun böyle bilinmesini istiyoruz. Çünkü asıl olan millettir. Milletin İradesi ile oluşmuş iktidar, iktidarlığının sonuna yaklaştıkça, yolun sonu göründükçe, millet üzerinde bir zulme dönüşen, bir tavır ortaya koymaktadır. Bunun kabul edebilmemiz mümkün değildir. Bunun kınıyoruz. Erdemli esnafına yapılan baskıları yerinde görmek için esnaflarımızı ziyaret edeceğiz " dedi.

Gittikleri ziyaret ettikleri belediyelerin bu yönde şikayetlerinin olduğunu anlatan Şandır, " Bu konuda belediyelerimizden çok esnafımızın şikayeti var. Belediyelerin vatandaşa hizmet anlamında yaptıkları uygulamalarda bazı müsamahalar, hoşgörüler olabiliyor. Eğer bunlar hukuka aykırıdır diyerek soruşturulmaya başlanılır, belediyeler yönetmeliklerin kanunların tüm gereğini yerine getirmeye çalışırlarsa, esnafın ticareti engellenir. Hayat zorlaşacak.
 
Bunun tüm belediyelerde, biz kendi belediyelerimizden bilgi alabiliyoruz. Ama inanıyorum ki AKP'li olmayan bütün belediyelerde bu zulmü uygulamaların olduğunu tahmin ediyoruz. MHP'nin Mersin'de 28 belediyesi bulunmaktadır. Tüm belediyelerde bu türlü uygulamalarla aslında belediye başkanlarına değil, MHP'ye değil, halka zulmedilmektedir. Esnafa zulmedilmektedir. Bu hukuksuzluktur, gayrimeşruluktur. Bu iktidarın halka eziyetidir " şeklinde konuştu. Ziyarete; MHP Mersin Milletvekilleri Behiç Çelik, Kadir Ural, ve Akif Akkuş katıldı.

0
0
0
Yorum Yaz